OK Sport Onesti a participat la turneul final de handbal pentru junioare IV | Onesti Video

Mobile Menu

Onesti Video

OK Sport Onesti a participat la turneul final de handbal pentru junioare IV

27.6.12
Printre cele 12 echipe care s-au calificat la turneul final al Campionatului national de handbal pentru junioare IV, desfasurat recent, la Timisoara, s-a numarat si OK Sport Onesti, de la Scoala nr. 1 din municipiu, care a fost repartizata in grupa cu CSM Ploiesti, CSS 4 Bucuresti, CS Corona Brasov, LPS Banatul Timisoara si Scoala “I. Vladutiu” Ludus. Echipa din Onesti a cistigat partidele cu formatiile din Ludus (22 – 12) si Bucuresti (18 – 15), pierzind in fata echipelor din Timisoara (17 – 20), Ploiesti (18 – 20) si Brasov (25 – 32). “Am fost repartizati intr-o serie pe masura, cu echipe foarte puternice”, a apreciat Corneliu Sburlan, coordonatorul de la OK Sport Onesti. Echipa onesteana s-a clasat pe Locul 9, dupa ce a invins formatia CS Diniasanca Dinias (19 – 14), din cealalta serie. Podiumul competitiei a fost ocupat de Corona Brasov (Locul I), LPS Slatina (Locul II) si CSS Tulcea (Locul III), echipe urmate de formatiile LPS Banatul Timisoara (Locul IV), CSS Cluj-Napoca (Locul V), CSM Ploiesti (Locul VI), CSS 4 Bucuresti (Locul VII), CSS 6 Bucuresti (Locul VIII), AS OK Sport Scoala 1 Onesti (Locul IX), CS Diniasanca Dinias (Locul X), Scoala “I. Vladutiu” Ludus (Locul XI) si CSS 1 Constanta (Locul XII). (George MARTIN)

Sursa: Ziarul de Bacau