Mobile Menu

Onesti Video

Tenismanii vrânceni au cucerit Oneştiul

19.7.11
Trei tenismani de la clubul Unirea Focşani s-au întors cu medalii, diplome şi premii care au constat în echipament sportiv de la ediţia din acest an a Cupei „Vrancart – Primăria Oneşti-Stejarul“, turneu rezervat veteranilor şi care face parte din Circuitul „Dacia-România-Vrancart-Trotuşul“. Cel mai bun rezultat al delegaţiei vrâncene a fost obţinut de Firel Bîrsan, care s-a clasat pe primul loc la categoria +45 de ani. La aceeaşi categorie, un alt focşănean, Virgil Străistaru a ocupat locul 3. În proba de dublu, Firel Bîrsan şi Virgil Străistaru au intrat în competiţie la ca-tegoria +35 ani şi în final s-au clasat pe treapta a treia a podiumului. Performer la ediţia din acest an a competiţiei a fost şi Vasile Lică Pavel (din Panciu), care a ocupat locul 2 la categoria +55 de ani, după ce a pierdut în finala competiţiei, 1-6, 0-6 în faţa lui Dan Goia (Baia Mare). Emil Ţintaru, preşedintele clubului organizator, CS Tema Sport Oneşti a declarat la finalul competiţiei: „Această competiţie a fost una viu disputată şi s-a bucurat de prezenţa unor sportivi cu mare experienţă competiţională. Ea a fost prima competiţie pentru veterani organizată de CS «Tema Sport» în cadrul Circuitului Dacia-România-Vrancart-Trotuşul“, a subliniat Ţintaru.